TASARI

0
0
2534 days ago, 779 views
PowerPoint PPT Presentation
TASARI. 2 Y I LL I K AKADEM I K PROGRAM. MODEL?STL?K ( 1.YIL) ( 528 SAAT ). (Bilgisayar Destekli E?itim, LECTRA ya da GERBER Program?) Temel Etek

Presentation Transcript

Slide 1Slide 2

TASARI 2 Y I LL I K AKADEM I K PROGRAM

Slide 4

MODELİSTLİK ( 1.YIL) ( 528 SAAT ) (Bilgisayar Destekli Eğitim, LECTRA ya da GERBER Programı) Temel Etek – Pantolon – Pensli ve Penssiz Beden – Yelek – Ceket – Tayyör – Manto – Pelerin – Kapüşon – Eşofman ile ilgili olarak ; Kalıp Çıkartma Model Analizi Model Uygulama Şablon Hazırlama Serileme ve Pastal Planı Hazırlama

Slide 5

STİLİSTLİK ( 1.YIL) ( 528 SAAT ) (Bilgisayar Destekli Eğitim, FreeHand ya da corelDRAW Programı) Temel Sanat Eğitimi ; Nokta – çizgi/ışık – gölge/perspektif/renk ve renklendirme teknikleri/doku/kompozisyon Moda Resmi Anatomisi Siluet Hazırlama Siluet Giydirme ve Giysi Formları Grafik Çizim Kişisel Dosya Hazırlama

Slide 6

KALIP TASARIMI ( 2.YIL) ( 504 SAAT ) (Bilgisayar Destekli Eğitim, LECTRA ya da GERBER Programı) Erkek Giyim ( Baz Kalıplarla verilir ) – Çocuk Giyim – Garson Boy – Bayan Iç Giyim – Abiye Giyim – Gelinlik ile ilgili olarak ; Kalıp Çıkartma Model Analizi Model Uygulama Şablon Hazırlama Serileme ve Pastal Planı Hazırlama Yıl Sonu Bitirme Projesi – Defile Hazırlığı. (Giysi Tasarımı Bölümü ile Ortak Çalışma)

Slide 7

GİYSİ TASARIMI ( 2.YIL) ( 504 SAAT ) ( Bilgisayar Destekli Eğitim, Photoshop Programı ) Moda Resmi Anatomisi Çocuk ve Garson Boy Silueti ve Giyimi Genç Silueti ve Giyimi Yetişkin Bayan Silueti ve Giyimi Yetişkin Erkek Silueti ve Giyimi Yıl Sonu Bitirme Projesi; Koleksiyon Hazırlama Mantığı : Kaynak araştırma, trendler, hikaye, renk, zeal, materyal (kumaş, doku, aksesuar) kullanımı, maliyet kavramları Defile Hazırlığı. (Kalıp Tasarımı Bölümü ile Ortak Çalışma)

Slide 8

MODA TASARIMI ve TEKNOLOJİLERİ KÜLTÜR DERSLERİ ( 2.YIL ) Giyim ve Sanat Tarihi/Çağdaş Moda Akımları Genel Tekstil Bilgisi Güzel Konuşma ve Ifade Teknikleri Planlama Yöntemleri, Maliyet Hesabı Yapma ve Fiyat Araştırması Basın-Yayın, Halkla Ilişkiler ve Sunum Teknikleri Hakkında Genel Bilgiler Sanat Sosyolojisi – Trend Takibi Imaj Yönetimi Markalaşma ve Marka Konumlandırma Iş Hayatına Hazırlık Ingilizce – Almanca Teknik Terimler (Doküman olarak verilecektir)

Slide 9

MODA TASARIMI GİYİM SÜSLEME SANATI ( 2.YIL ) ( 294 SAAT ) Stilizasyon Teknikleri Renk Bilgisi, Kumaş Desenleme ve Doku Tasarımı Konfeksiyonda Makine Bilgisi ve Uygulama Teknikleri Süsleme Tekniklerinin Tanımı ve Gruplandırılması Drapaj Teknikleri Basit Dikim Teknikleri ve Uygulama Yılsonu Bitirme Projesi – Defile Çalışması Ortak Çalışma

Slide 10

MODA TASARIMI GİYİM SÜSLEME SANATI ( 2.YIL ) STİLİZASYON TEKNİKLERİ Bir objeyi detaylandırmadan en somut haliyle çizim olarak yansıtma tekniklerinin gösterilmesi.

Slide 11

MODA TASARIMI GİYİM SÜSLEME SANATI ( 2.YIL ) RENK BİLGİSİ, KUMAŞ DESENLEME ve DOKU TASARIMI Boyama Teknikleri; batik, pentür, gofraj kabartma boya teknikleri Kimyasal Işlemlerle Doku Verme Kumaşa Müdahale Yolu ile Doku Verme

Slide 12

MODA TASARIMI GİYİM SÜSLEME SANATI ( 2.YIL ) KONFEKSİYONDA MAKİNE BİLGİSİ ve UYGULAMA TEKNİKLERİ örnek bez üzerine (15cm X 15cm) düz dikiş, baskı dikişi, Ingiliz dikişi, kapalı ve açık baskı, pervaz, biye dikişi. Farklı malzemelerin dikim teknikleri; kürk, şifon, dantel, penye, v.s.

Slide 13

MODA TASARIMI GİYİM SÜSLEME SANATI ( 2.YIL ) SÜSLEME TEKNİKLERİNİN TANIMI ve GRUPLANDIRILMASI Elde hazırlanan ya da hazır gereçlerin uygulanma teknikleri; dantel, fırfır, volan, şerit biye, nervür, pul boncuk, aplike çalışma teknikleri.

Slide 14

MODA TASARIMI GİYİM SÜSLEME SANATI ( 2.YIL ) DRAPAJ TEKNİKLERİ Drapaj çalışması yapma, drapajdan kalıp elde etme, kalıbı temize çekme, kesime hazırlama.

Slide 15

MODA TASARIMI GİYİM SÜSLEME SANATI ( 2.YIL ) BASİT DİKİM TEKNİKLERİ ve UYGULAMA Önlük, etek, şort, bluz dikimi yapma (dikilecek malzemeler önceden kesilmiş olarak verilmek suretiyle dikiş ve süsleme tekniklerinin uygulanması).

Slide 16

MODA TASARIMI GİYİM SÜSLEME SANATI ( 2.YIL ) YILSONU BİTİRME PROJESİ DEFİLE HAZIRLIĞI ORTAK ÇALIŞMA Gerçek Çalışma Koşullarında Uygulamalar ; Süreçlerin tanımlanması, planlaması ve gerçeklenmesi, ekip çalışması.

SPONSORS

No comments found.

SPONSORS

SPONSORS